Dostałem po raz drugi na członku wewnątrz czerwonych plamek.Czy to coś poważnego?

Dokładnie takie same plamki dostałem ok. rok temu... nie bolą nie szczypią praktycznie nawet ich nie czuje...   Wogóle nic, są tylko widoczne, 2 dni temu znowu się pojawiły czerwone plamki (jaskrawy czerwony) dziś byłem u urologa ale plamki zniknęły. Pan doktor popatrzył powiedział że może jakieś zmiany grzybiczne i tyle, przepisał tabletki i na tym koniec, coś nie jestem przekonany co do jego rozpoznania. Te plamki nie są jakieś wystające, ani nie pękają ani nie są twarde i same znikaja tak jak sie pojawiają.   Poczytałem troszkę i boję się że to jakiś grożny wirus? Co to za plamki? Help.

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Dobrze, że był Pan u urologa i badał Pana specjalista. Niestety nie pomogę Panu bardziej niż on. Zastanawiam się tylko, czy wystąpienie tych zmian nie wiąże się przypadkim z wcześniejszym odbyciem stosunku płciowego. Czy przed wystąpieniem zmian nie uprawiał Pan seksu? Może gra wstępna nie była długa i pochwa partnerki nie była wystarczająco wilgotna. Albo partnerka jest drobna i "ciasna" w miejscu intymnym. W takiej sytuacji na penisie mogą powstać niewielkie otarcia i wyboczynki - są płaskie, niewyczuwalne (tak jak Pańskie zmiany). Po jakimś czasie znikają bez śladu i są niegroźne. Myślę, że nie ma powodów do niepokoju.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty