Doświadczanie porażek na uczelni pomimo nauki

Od kilku lat nic mi się w życiu nie udaje, mimo usilnych starań, wizualizacji, pozytywnego myślenia, ogromu nauki. Czy jest możliwe, by ktoś rzucił na mnie urok/klątwę? Moje życie zmieniło się w jakąś farsę - porażka goni porażkę - co chwila niezdane egzaminy mimo nocek przesiedzianych przy książkach w pełnym skupieniu. Wciąż słyszę od rodziny, że i tak jestem nikim... To okropne. Jak to jest możliwe, by co chwilę doświadczać takich porażek? Dodam, że nic sobie nie wmawiam. Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry.

Pomimo wyraźnego bagatelizowania wpływu Pani rodziny na myślenie o sobie, wydaje się, że jest on najważniejszą przyczyną Pani stanu, który z całą pewnością nie został wywołany urokiem czy klątwą.
Prawdziwe przyczyny Pani niepowodzeń może Pani "ujrzeć" i sobie z nimi zacząć radzić uczestnicząc w konsultacji i terapii psychologicznej, do której namawiam.

Pozdrawiam.