dot. wielkośći pęcherzyka ciążowego

witam serdecznie... Mam pytanie Czy pęcherzyk ciążowy 14 mm jest odpowiedniej wielkości ( w/g om ciąża ma 7 tyg, ale lekarz stwierdził ,że jest młodsza okolo 5-6 tydzień ) mam cykle nieregularne i pozno owulację, bo 19 dnia. Zapomniałam dodać,że w pęcherzyku jest zarodek 3,4 mm z bijącym serduszkiem. Jestem trochę niespokojna , ponieważ mój lekarz z rezerwą podchodzi do tego wyniku tzn. nie pozwolił mi się jeszcze cieszyc tylko czekać co dalej :///

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Wymiary które Pani podaje rzeczywiście odpowiadają ciąży trwającej 5-6 tygodni (na USG lekarz określił wiek ciążowy dziecka na podstawie wielkości pęcherzyka). Skoro ma Pani nieregularne cykle, to obliczanie czasu trwania ciąży na podstawie daty ostatniej miesiączki jest niemiarodajne, należy kierować się właśnie badaniem USG. Jeśli Pani cykle są długie, to tym bardziej prawdopodobne jest że długość trwania ciąży jest mniejsza niż by to wynikało z obliczeń na podstawie OM (owulacja wystąpiła późno). Póki co wszystko przebiega więc prawidłowo, proszę być dobrej myśli! Pozdrawiam serdecznie.