Doustna antykoncepcja Naraya Plus

Witam. Mam rocznikowo 18 lat i zdecydowałam się na antykoncepcję doustną. Pani ginekolog zapisała mi tabletki "Naraya Plus". Biorę tabletki już 9 dzień i zauważyłam, że mam obolałe piersi (bolą przy bieganiu, schodzeniu po schodach, przy ucisku), a także przedłużone krwawienie miesiączkowe ( wcześniej miałam 3 dni miesiączki obfitej i ok.3-4 mniej obfitej, naprawdę mało już było - teraz 3-4 dni obfitej i już 5 dzień mało obfitej miesiączki mam). Czy powinnam odstawić tabletki?

Elżbieta Rhone

Witam,
te objawy, które Pani opisała to bardzo częste działania niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Nic złego się nie dzieje, nie ma potrzeby odstawiania tabletek. Jednak jeśli te działania niepożądane będą trudne do wytrzymania warto udać się do ginekologa aby wymienił tabletki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tego typu objawy mogą być wynikiem antykoncepcji. Zwykle ustępują one po 2-3 cyklach.