Dręczą mnie myśli, że powinienem być kobietą. Czy ja jestem normalny?

Od może tygodnia dręczą mnie myśli od rana do wieczora, że powinienem być kobietą;( Bardzo nienawidzę tych myśli i boje się ich, zawsze zachowywałem się jak mężczyzna i bardzo mi te natrętne myśli przeszkadzają.

Robiłem test na typ mózgu i wyszło mim, że mam skrajnie męski. Nie wiem co robić - czasem myślę, że chciałbym być już 75-letnim dziadkiem i nie myśleć już o tym, albo wyskoczyć z okna to jedyne rozwiązanie. Miałem już kiedyś takie myśli, ale po pewnym czasie przeszły. Wracają jednak cyklicznie, czasem po przeczytaniu jakiegoś artykułu o transwestytach. Nie "podobają mi się" faceci. Nieraz bardzo chciałem mieć dziewczynę, ale byłem trochę nieśmiały i nic z tego nie wychodziło. Marzę o tym, by mieć normalną rodzinę i być ojcem, ale boję się, że przyjdą mi kiedyś takie myśli o jakimś przebieraniu:(

Nie wiem co robić. Dodam, że jestem dobry w sportach i jako dziecko nie zachowywałem się jak jakiś "pedałek". Co robić? Dziękuję za odpowiedź

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Chciałabym, abyś rozróżniał pojęcie transwestytyzm od transseksualizmu. Transwestytyzm to upodobnianie się do płci przeciwnej poprzez ubiór i zachowanie, w celu osiągnięcia satysfakcji emocjonalnej bądź seksualnej.

Natomiast transseksualizm jest zaburzeniem psychicznym, które polega na nieakceptowaniu własnej płci i chęci jej zmiany (poprzez operację, tak aby na stałe stać się np. kobietą i funkcjonować w społeczeństwie jako kobieta).

Jeżeli pojawiają Ci się takie myśli, proponowałabym abyś skorzystał z wizyty u psychologa i psychiatry. Ważne jest, abyś właśnie w tym wieku, w którym jesteś, przy pomocy specjalistów określił swoją płeć - pozwoli Ci to podjąć życiowe decyzje, jak np. założenie rodziny.

Pozdrawiam