Dreszcze i wymioty z krwią u syna chorego na padaczkę

witam mam syna chorego na padaczke przyjmuje depakine chronosfere w dawce 600 ostatni napad był w lipcu2014 ale od 2 miesięcy przy chorobie jak ma 37stopni dostaje mocnych dreszczy po tym odrazu z wymiotuje w krwi wyszło że płytki krwi ma 76tys muwi ruwnież niekiedy że go nogi i ręce bolą czy mam się czegoś obawiać

Witam

Trzeba udać się do pediatry ,aby synka zbadał
Wywiad zdecydowanie niepokojący.Trzeba powtorzyć badanie krwi koniecznie ( rzadko występuje ale jednak małopłytkowość w przebiegu stosowania Depakiny lub innych pochodnych walproinianów.
Lekarz pediatra ew.rodzinny zdecyduje czy synek powinien być konsultowany przez chirurga dziecięcego czy też objawy wskazują na niepożądane objawy jakimi jest stosowanie leku p/padaczkowego.

Pozdrawiam ciepło