Dreszcze przed zaśnięciem

Idę spać, z chwilą kiedy głowa leży na poduszce zaczynają przechodzić przez mają głowę prądy. Trwa to sekundy. Te prądy powtarzają się podczas zaśnięcia kilka razy. Mam tę dolegliwość od trzech lat. Nikt nie jest w stanie mi pomóc. Lekarze patrzą na mnie jak na jakiegoś głupka. Przyczyną tego patrzenia jest fakt zabrania mi 4 lata temu renty z tytułu chorowania na łuszczycowe zapalenie stawów, które trwa u mnie 21 lat. Proszę o pomoc.

Lek. Marta Hat

Witam! Przytoczony przez Panią opis jest dość nieprecyzyjny. Istotne są informacje, czy była Pani badana przez lekarza pod kątem zgłaszanych dolegliwości, czy były wykonywane jakieś badania laboratoryjne bądź obrazowe, czy objawy występują w jakichś innych sytuacjach. Z opisu można wnioskować, że nie wykryto żadnych nieprawidłowości w badaniach. Możliwe jest, że takie objawy powstają na podłożu nerwicowym. Procesy psychiczne mogą powodować występowanie bardzo różnych objawów somatycznych. Jeżeli nie ma niepokojących objawów w badaniach należy pozostawać w kontroli, ewentualnie rozważyć wizytę u psychiatry/psychologa. Pozdrawiam serdecznie!