Drętwienia, brak apetytu i drżenie wewnątrz klatki piersiowej po detoksie

Dzień dobry. Mąż jest po detoksyzacji,od której minął tydzień, uzależnienie od opiatòw,signopam, doreta, ketonal. Ma nasilające drętwienia głowy,brak apetytu, problem ze spaniem,lęki i drżenia wewnątrz klatki piersiowej. Czy to tylko objawy od stawiennictwa czy może warto udać się do neurologa? Był rok temu i P.Doktor nie stwierdziła nic niepokojącego.TK głowy nie było,tylko ocena z wywiadu.

Takie objawy są dość częste w przypadku detoksu. Jednakże jeżeli trudności będą się nasilać lub nie będą przechodzić - proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam

Podobne objawy mogą być efektami odstawiennymi. Jeśli jednak są Państwo mocno zaniepokojeni- warto skonsultować sie z lekarzem. Zachęcam także do podjęcia psychoterapii, która pomoże początkowo poradzić sobie z efektami odstawiennymi, a później z odbudowaniem osobowości, funkcjonowaniem w procesie zrywania z uzależnieniem oraz wypracowaniem adaptacyjnych mechanizmów regulowania emocji.