Drętwienie brody po znieczuleniu przy ekstrakcji zęba

Dzień dobry. Usunęłam dolną siódemkę, która ruszała się bardzo mocno ;)Poszłam do lekarza, który wstrzyknął znieczulenie.Mówił, że nastrzykuje ząb naokoło, ale raz poczułam jakby prąd poraził mi dolną wargę.Było to bardzo bolesne.Ząb został usunięty bez problemu, niestety znieczulenie wargi, połowy brody i zębów koło dziury nie zeszło :(Wszystko goi się bardzo dobrze, tylko mam zdrętwiałe pół brody, wargi i zęby :(Nigdy tak nie miałam, nawet jak usuwałam ósemki.CO MAM ZROBIĆ??? PROSZĘ, POMÓŻCIE!

Prawdopodobnie znieczulenie zostało podane bezpośrednio do nerwu. Proszę się nie martwić - dochodzenie do prawidłowego czucia potrwa troszkę dłużej ; wskazana kontrolna wizyta u stomatologa.

Witam serdecznie,
Podrażnienie nerwu jest jednym z powikłań mogących wystąpić podczas usuwania zęba. W większości przypadków czucie powraca w przeciągu 6 miesięcy, najczęściej zaczyna wracać już po około 2 tygodniach. Warto zażywać witaminy z grupy B (complex), ponieważ wspomagają one regeneracje nerwu. Można również dodatkowo naświetlać to miejsce laserem biostymulacyjnym, aby dodatkowo pobudzić nerw do regeneracji.