Drętwienie i mrowienie kończyn przy nerwicy lękowej

Witam. Choruje na nerwice lękowa juz od pol roku tzn mimo brania lekow pojawia sie u mnie niepokoj. Mam rozne objawy somatyczne tzn kreci mi sie w glowie jak bym miala zaslabnac, wiem ze takie objawy wystepuja a najbardziej paralizuje mnie strach przed nimi. Czesto wystepuja u mnie dretwienia i mrowienia konczyn dokladnie stop i opuszkow palcow lewej reki. I wlasnie mojej pytanie dotyczy tego czy zalezy to od nerwicy czy braku jakis witamin?

Polecam podjąć psychoterapię - tym bardziej jeśli farmakoterapia do tej pory nie działa. Podczas psychoterapii omówi Pani dogłębnie swój problem, przepracuje go, przeanalizuje. Dzięki temu pozbędzie się Pani problemu trwale, a nie tylko "na chwilę" w odpowiedzi na działanie leków (a w tym wypadku nawet leki nie przynoszą rezultatu). Szczególnie polecam psychoterapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam.

Witam,
W przypadku objawów somatycznych najpierw należy wykonać diagnostykę medyczną. Po wykluczenie objawów natury biologicznej będzie miała Pani jasność co do źródła. Oczywiscie jednym z objawów nerwicy lękowej sądrętwienia, zawroty głowy i inne objawy somatyczne. Nerwice lękową powinno leczyć się kompleksowo. Ograniczenie się jedynie do farmakoterapii nie daje trwałych efektów i nie niweluje napięcia psychofizycznego. Dlatego polecam rozpoczęcie psychoterapii.
Pozdrawiam