Drętwienie kończyn, bezsenność oraz zaburzenia pamięci i koncentracji

Witam OD jakiegoś czasu dręczy mnie, drętwienie kończyn, bezsenność ( pozno kłade sie spac gdyz nie moge usnac, w nocy budze sie co chwile, strasznie plytki sen, kilka razy do lazienki w nocy)oraz problemy z pamięcią i koncentracją mam wrazenie ze nie moge zapamietac niczego. Tak jakby moje IQ spadło co najmniej o połowę...

Sugeruję badanie u psychiatry mającego doświadczenie w medycynie snu. Wprawdzie nie pisze Pan czy drętwienie dotyczy kończyn górnych czy tylko dolnych, ale wskazane by było potwierdzenie/wykluczenie zespołu niespokojnych nóg. Warto też byłoby ocenić na ile deficyt koncentracji uwagi i pamięci jest wtórny do bezsenności, a na ile występował wcześniej? Dokładna ocena Pańskiego stanu psychicznego z uwzględnieniem ewentualnych przyczyn bezsenności, może pozwolić na postawienie rozpoznania, zaplanowanie ewentualnych dalszych badań i/lub zaproponowanie postępowania mającego prowadzić do poprawy w zakresie wymienionych objawów i całościowego funkcjonowania.