Drętwienie palców u stopy i dłoni u chłopaka

Witam,mojemu chłopakowi od pewnego czasu drętwieja 2 palce u prawej stopy a od 2 dni zaczeły drętwieć mu w prawej dłoni,dodam ze pracuje jako tynkarz,nie wiem na ile ma to znaczenie?zastanawiam sie czego to mogą być objawy?czy to moze swiadczyć o czyms poważnym?jak poradzić sobie z tego typu ''przypadłoscią?czy wogóle jest to realne na własną rekę,domowymi sposobami czy konieczna będzie wizyta u specialisty?

Na początek lekarz rodzinny.I wówczas zaleci on stosowną diagnostykę i rozważy odpowiednie badania " np.w kierunku zespołu cieśni ew.naczyniowe.
Trzeba pacjenta zbadać i dopiero wtedy zalecić diagnostykę o ile będzie konieczna.

Pozdrawiam