Drętwienie rąk, bolesność lędźwi i kręgosłupa jako skutki pracy w hurtowni

Witam,pracuję w hurtowni mebli prawie 6 lat(praca ciężka,dużo podnoszenia przenoszenia paczek) i odczuwam już skutki uboczne tej pracy a mianowicie bóle kręgosłupa,drętwienie rąk,ból w okolicach lędźwi i bark.Jak temu zapobiegać? Jakie badania zrobić? Może jakieś ćwiczenia? Nie chcę się faszerować tabletkami. Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Konieczne jest wykonanie RTG kręgosłupa L-S i ocena zmian w jego obrębie. Proszę wynik skonsultować z internistą lub neurologiem. W Pana przypadku konieczne jest odpowiednie podnoszenie ciężarów, tzn zawsze z postawy przykucniętej, ze zgiętymi stawami w obrębie bioder i kolan. Dodatkowo należy wykonywać ćwiczenia wzmacniają mięśnie grzbietu, lecz przed ich wykonywaniem proponuję skonsultować się z neurologiem.