Drętwienie ręki i stosowanie leków na nadciśnienie

Witam, jestem 22 letnim mezczyzna. Od roku choruje na nadcisnienie. Przyjmuje leki obnizajace tj beta blokery tzn, nebivolol 5 mg . Regularnie jezdze na rowerze, ok 20/30 km dziennie. Od miesiaca zauwazylem ze lewa reka podczas wysilku strasznie mi marznie a po dluzszej jezdzie dretwieja mi kciuk i palec wskazujacy i czesc nadgarska. Dodam tez ze z prawa reka jest wszystko dobrze . czy powinienem brac pod uwage zespol ciesni czy po prostu przesadzam ?

Piotr Jurczyk

Witam. Bardzo mało prawdopodobne, żeby Pana objawy były spowodowane lekiem na nadciśnienie. Istnieje możliwość uszkodzenia nerwów ręki, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej codzienne, stereotypowe ruchy. Może pan rozważyć udanie się do neurologa/neurochirurga. Pozdrawiam.