Drętwienie ręki i zawroty głowy

Mam 29 lat, od kilku dni mam zdrętwiały 4 i 5 palec oraz pół dłoni u lewej ręki, sięgające prawie łokcia. Dodatkowo zawroty głowy, nasilające się przy odgięciu szyi do tyłu lub do przodu. W nocy jest wszystko w porządku, natomiast po wstaniu z łóżka zawroty są dużo silniejsze. Nie wiem co może być tego powodem. Dodam tylko, że całymi dniami pracuję przy komputerze. Będę wdzięczna za jakąś poradę.

Lek. Marta Hat

Witam! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że opisywane przez Panią dolegliwości mają związek z przeciążeniem/występowaniem zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa szyjnego. W takim przypadku typowe jest występowanie zawrotów głowy, zwłaszcza typowych dla konkretnej pozycji, bądź nasilających się przy poruszaniu głową. Do tego mogą dołączać inne objawy - bóle głowy, zaburzenia wzroku, słuchu, drętwienie i mrowienie w kończynach górnych. Celem weryfikacji oraz prawidłowego rozpoznania należy wykonać badanie obrazowe kręgosłupa szyjnego (co najmniej CT), optymalnie skonsultować się neurologicznie i laryngologicznie. pozdrawiam serdecznie!