Drętwienie ręki po trzymaniu jej w tej samej pozycji

Witam, ostatnie trzy dni pracowałam przy biurku i ciągle opierałam lewą rękę na łokciu, w tej chwili drętwieje mi połowa dłoni. Zaczyna drętwieć kiedy np. podniosę coś cięższego lub zegnę rękę. Czy ta dolegliwość przejdzie sama, czy lepiej udać się do lekarza? Rozumiem, że to drętwienie wiąże się z uciskiem na nerw, tylko co dalej?

Prawdopodobnie przyczyną jest podrażnienie nerwu łokciowego. Objawy powinny ustąpić same. W razie braku poprawy proszę o kontakt z lekarzem.