Drgawki bez utraty świadomości, badanie EEG a padaczka

Córka gdy miała 6mieś miała 2razy drgawki bez tracenia świadomości, trwające ok 10sekund raz całego ciała a raz lewej ręki w szpitalu miała EEG Oto zapis; wykonano w snie spontanicznym. Cechy bioelektryczne snu są wyrażone. Zapis o zmin zlok w okol. czołowo-skronowych z przewagą strony prawej pod postacią synchronicznych poj. fal ostrych,zes fala ostra-fala wolna 5-7Hz o amp do 50uV. Orzeczenie. Zapis o zmianach zlok. w okol czołowo-centralno-skroniowych z przewaga strony prawej.Czy to padaczka?
ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie! Zmiany zarejestrowane podczas badania z dużą dozą prawdopodobieństwa sugerują, iż mamy do czynienia z epilepsją. Nie mniej jednak nie oznacza to, iż napady będą się powtarzać. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia pod kierunkiem neurologa dziecięcego. Pozdrawiam.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty