Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 2 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drgawki bez utraty świadomości, badanie EEG a padaczka

Córka gdy miała 6mieś miała 2razy drgawki bez tracenia świadomości, trwające ok 10sekund raz całego ciała a raz lewej ręki w szpitalu miała EEG Oto zapis; wykonano w snie spontanicznym. Cechy bioelektryczne snu są wyrażone. Zapis o zmin zlok w okol. czołowo-skronowych z przewagą strony prawej pod postacią synchronicznych poj. fal ostrych,zes fala ostra-fala wolna 5-7Hz o amp do 50uV. Orzeczenie. Zapis o zmianach zlok. w okol czołowo-centralno-skroniowych z przewaga strony prawej.Czy to padaczka?
ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie! Zmiany zarejestrowane podczas badania z dużą dozą prawdopodobieństwa sugerują, iż mamy do czynienia z epilepsją. Nie mniej jednak nie oznacza to, iż napady będą się powtarzać. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia pod kierunkiem neurologa dziecięcego. Pozdrawiam.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy