Drgawki gorączkowe u dziecka a konieczność zrezygnowania z przedszkola

Moja 3 letnia córeczka miała 22 listopada drgawki gorączkowe przy temp 38,3 nie oddychają przez ok 3 min rączki wygięte do góry oczy otwarte szeroko a gałki oczne nieruchome odzyskała oddech po 3 czy 4 min pobyt na oddziale i badanie eeg w 3 dobie po napadzie prawidłowe nam przepisane wlewa relied.mam pytanie czy należy w tym przypadku zrezygnować z przedszkola aby nie narażać jej na infekcje i następne napady drgawki a każdy z nich może skutkować wystąpieniem u niej padaczki na całe życie ..?..

Infekcja może zawsze się zdarzyć.( tramwaj,sklep, inne miejsca kontaktu dziecka z osobami chorymi)
Drgawki gorączkowe nie oznaczają ,ze dziecko będzie miało padaczkę.Jedynie ,że w sytuacji narastania gorączki może wystąpić napad drgawek.I u większości dzieci trwają do 4 roku życia.Wystąpienie napadu dramatyczne dla Rodziców nie stanowi zagrożenia życia dla dziecka .I o tym trzeba pamiętać.Jak i o właściwym postępowaniu.Na portalu www. maluchy zamieściłam krotki artykuł na temat drgawek gorączkowych oraz postępowania w czasie napadu.Może pozwoli Pani w sposób przystępny na lepsze zrozumienie problemu.
Pozdrawiam cieplo