Drgawki i nudności po zmianie leku a nerwica lękowa

Witam, z powodu bólu szczęki, ucha i szyi brałam przez tydzień amotaks. Wczoraj zmieniłam antybiotyk na Nobaxin i po przyjęciu pierwszej dawki pojawiły się u mnie drgawki i nudności, które ustąpiły po kilkukrotnych wymiotach. Po ok. godzinie zasnęłam. Dodam, że cierpię na nerwicę. Czy mogła to być reakcja na lek czy też objaw nerwicy? (bałam się przyjąć ten lek) Poza tym na podniebieniu pojawiły się krwistoczerwone plamki z żółtą obwódką. Proszę o poradę, co powinnam zrobić w tej sytuacji.

Proszę się koniecznie skonsultować z lekarzem, który lek zapisał. Podobne objawy mogą się zdarzyć w przebiegu nerwicy, jednak najpierw należy wykluczyć inne przyczyny ( w tym uczulenie na lek, objawy uboczne leku itp). Jeśli lekarz wykluczy inne przyczyny, bedzie to oznaczało nerwicowe podłoże wymienionych objawów. Wówczas należy pracować nad tym ze swoim psychoterapeutą.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza POZ.
A jako drugie - jeżeli jeszcze Pani nie podjęła się leczenia nerwicy, to polecam znaleźć psychoterapeutę w swojej okolicy i udać się na konsultacje (leczenie), np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP, prywatnie.