Drobna szczelina w przednim rogu łękotki bocznej

Co mnie czeka . Badanie mr : Drobna szczelina w przednim rogu łękotki bocznej, uszkodz. torebkowego umocowania jego rogu tylnego. Od tego miejsca po rozwarstw. proksymalny przyczep więzadła pobocznego bocznego rozciąga się wieloprzedział.ganglion. 3,4x1,9x0,6cm.Ilość płynu w jamie stawowej zwiększona. W chrząstce rzepki widać przewężenia i szczeliny oraz pasemka kalcynozy.W przeszłości proces rozmiękania był w niej b. nasilony.Widać dyskretny obrzęk podchrzęstny.Poj.torb.pod pow.stawową rzepki.

Małgorzata Panek

Konieczna jest konsultacja ortopedyczna nt. możliwości leczenia.
Proszę udać się do specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam