Drobne czarne plamki na zębie

Czy drobne czarne plamki na zębie świadcza o jego zepsuciu i musza byc od razu usunięte?

Witam!
Drobne czarne plamki mogą być osadem lub próchnicą przewlekłą! Musi to ocenić dentysta! W tym drugim przypadku nie muszą być od razu usuwane,ale trzeba je regularnie kontrolować,bo próchnica może się uaktywnić i wtedy zacznie się robić ubytek. Pozdrawiam.