Drobne ogniska hyperintensywne w wyniku rezonansu magnetycznego głowy
Witam, otrzymałem wynik badania MR głowy. Proszę o jego interpretację: ''Na wysokości rogu czołowego lewej komory bocznej widoczne są drobne ogniska hyperintensywne w obrazach T2 i FLAIR o średnicy 2-3 mm odpowiadające zmianom naczyniopochodnym, niedokrwiennym. Drobne ogniska niedokrwienne widoczne jest w obwodowych partiach lewej półkuli móżdżku. Innych zmian ogniskowych w obręgie mózgowia badanie MR nie wykazało.'' Czy w takim wypadku zalecane jest jakieś leczenie? Z góry dziękuję zaodpowiedź

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany prawdopodobnie powstały na skutek mikroudarów. Jeżeli nie ma objawów patologicznych z nimi związanych przyjmuje się stanowisko obserwacyjne. Nie wdraża się leczenia.
Zawsze obraz MRI należy analizować w kontekście stanu klinicznego konkretnego pacjenta
Ważne: wiek, obciążenia chorobowe, wywiad, zgłąszane dolegliwości i stwierdzane objawy!
Takie zmiany mogą być u ososby z angiopatią nadciśnieniową czy np wieloletnią migreną itd, itd....