Drobne ogniska o charakterze jamy zlokalizowanej w obrębie substancji białej

Wyniki RM: UWIDOCZNIOO drobne OGNISKO o CHARAKT jamy ZLOKA L w OBREBIE substancji BIALEJ okolokolorowe j NAD trzonem KOMORY bocznej PRAWEJ w SEKWENCJACH SWI w obrebie zmiany cechyzwiekszpodatn.magnet.,slabo widoczne rowniez w sekweDWI, ognisko drobne wlk ok 4 mm najoewniej ognisko pokrwotze zlogamihemosyderyny.Hypoplastyczna lewa tetnkregowa,szeroktetnica krego prawa przechodzi w tetnice podstawna Zgrubblony sluz.prawej zatoki klinowej a takze sitowia przedniego po strlewej Dyskret pogrubiala blona sluz zatok szczek

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w mózgu wskazują na obecność pozostałości wynikających z przebycia mikroudarów. Pogrubiała błona zatoki szczękowej wskazuje na stan zapalny ) obecny lub przebyty). Jeżeli odczuwa Pan jakiekolwiek deficyty neurologiczne związane z w/w zmianami i malformacjami tętniczymi konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.