Drobnoguzkowa zmiana dobrze wysycona o średnicy 3mm-prawdopodobnie pozapalna
Witam dzisiaj odebrałam rtg płuc oto opis.Obwodowo w środkowym polu płuca prawego drobnoguzkowa zmiana dobrze wysycona o średnicy 3mm-prawdopodobnie pozapalna.Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych.Bardzo prosze o odpowiedz czy to jest bardzo powazne i moze swiadczyc o nowotworze.Dziekuje

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pulmonologa. Jeżeli rzeczywiście jest to zmiana pozapalnego pochodzenia nie ma powodów do obaw.