Drożdżyca przewodu pokarmowego - żołądka i jelit

Witam. Moje objawy pokrywają się z wymienianymi w Państwa artykule nt. drożdżycy przewodu pokarmowego, i w związku z tym mam pytanie. Z racji przewlekłego zapalenia zatok często przechodziłem antybiotykoterapię, aż któregoś razu pojawiły się objawy skórne na prąciu, które wyleczyłem flukonazolem i maściami. Niestety, jednak co jakiś czas, objawy te powracały, a po ponad roku zaczęły towarzyszyć im, bliżej nieokreślone bóle żołądka i jelit, raz biegunki, raz zaparcia, przelewania się, burczenie, uczucie pełności, etc. Trwa to niestety do dziś i dlatego chciałbym dowiedzieć się, jakim badaniem najłatwiej byłoby to zdiagnozować? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

W celu potwierdzenia grzybicy przewodu pokarmowego, należy wykonać badanie mikologiczne (na obecność grzybów) kału - preparat bezpośredni i hodowlę. Polecam wizytę u lekarza rodzinnego lub internisty.

Pozdrawiam!