Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drożdżyca przewodu pokarmowego - żołądka i jelit

Witam. Moje objawy pokrywają się z wymienianymi w Państwa artykule nt. drożdżycy przewodu pokarmowego, i w związku z tym mam pytanie. Z racji przewlekłego zapalenia zatok często przechodziłem antybiotykoterapię, aż któregoś razu pojawiły się objawy skórne na prąciu, które wyleczyłem flukonazolem i maściami. Niestety, jednak co jakiś czas, objawy te powracały, a po ponad roku zaczęły towarzyszyć im, bliżej nieokreślone bóle żołądka i jelit, raz biegunki, raz zaparcia, przelewania się, burczenie, uczucie pełności, etc. Trwa to niestety do dziś i dlatego chciałbym dowiedzieć się, jakim badaniem najłatwiej byłoby to zdiagnozować? Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam!

W celu potwierdzenia grzybicy przewodu pokarmowego, należy wykonać badanie mikologiczne (na obecność grzybów) kału - preparat bezpośredni i hodowlę. Polecam wizytę u lekarza rodzinnego lub internisty.

Pozdrawiam!

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy