Drżenia rąk a nerwica

Witam, mam ogromny problem poniewaz trzesa mi sie rece na codzien w sytuacji jak np . podniesienie szklanki i nie umiem zapnowac nad tym ,a gdy dochodzi do jakis klotni ,problemow cala sie trzese ,a dlonie jeszcze bardziej niz zwyle osoby znajome mowia ,ze mam nerwice lecz nie dopuszczam tego do siebie. Prosze o pomoc pozdrawiam

Drżenie rąk może mieć różne źródła. Jednym z nich jest przeżywany stres i napięcie z nim związane, które nie ma zdrowego "ujścia" i ujawnia się na zewnątrz właśnie w postaci drżenia (rąk, które jest najbardziej widoczne, ale częste jest również drżenie głowy, czy nóg). Praca nad radzeniem sobie ze stresem powinna pomóc w poradzeniu sobie również z drżeniem.
Drżenie jako takie współtowarzyszy również wielu chorobom psychicznym na tle nerwowym (czyli właśnie rzeczonym nerwicom). Jednakże o tym czy i jaki typ zaburzenia występuje w Pani przypadku może ocenić tylko doświadczony psycholog lub psychiatra po uprzednim obszernym wywiadzie.
I kończąc - źródłem drżenia mogą być również problemy neurologiczne - wrodzone lub wynikające ze zmian w układzie nerwowym. W takim wypadku niezbędna byłaby opinia neurologa.
Reasumując - polecam udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który dokona wstępnej oceny czy Pani drżenie może mieć podłoże psychologiczne, czy też neurologiczne. Po takiej wizycie proszę udać się do specjalisty i podjąć z nim współpracę w celu zniwelowania problemu. Proszę pamiętać, że nie dopuszczanie do siebie pewnych wiadomości nt. swojego zdrowia może skutkować gorszymi dolegliwościami w przyszłości. Im szybciej zatem dopuści Pani myśl o problemie, uda się po pomoc, tym szybciej uda się Pani pozbyć swojego drżenia. Powodzenia!