Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drżenie dłoni i pieczenie rąk a choroba Parkinsona

Witam mam 28 lat przepraszam z góry za bledy ale mieszkam już długo w niemczech .... Moja mama zmarła przed 4 latami na parkinsona od długiego czasu drżą mi ręce nie przy stanie spoczywajacym tylko jął wyciagam ręce do przodu na prosto byłam u lekarza przd tyg przepisał mi lek laif 900 i trazpuecze mnie prawa ręką od lokcia do palców czy to są objawy parkinsona błagam o pomoc jestem sama z córka takiego strachu jeszcze nigdy w życiu nie mialam ;( ponieważ znam ta chorobę i jej przebieg od mamy
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Wielu osobom choroba parkinsona kojarzy się jedynie z drżącymi dłońmi. Jednak to schorzenie znacznie bardziej poważne, i choć nie jest śmiertelne, znacznie obniża jakość życia chorych, prowadząc często do utraty samodzielności i poważnych wypadków. Aby stwierdzić chorobę należy wykazać akinezę lub sztywność mięśni oraz drżenie spoczynkowe kończyn. Postawienie diagnozy tylko na podstawie opisu nie jest zbyt słuszne. Polecam wizytę u neurologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Ma Pani 28 lat, To zdecydowanie za wcześniej na chorobę Parkinsona! Niepokój i drżenie rąk pozycyjne moze być wynikiem zdenerwowania, niedoboru elektrolitów, a czasem to objaw łagodnego drżenia samoistnego Ważna spokojna rozmowa z Lekarzem i kimś bliskim, uspokojenie , wyjaśnienie Pomocny Magnez z witaminą B6 i łagodne ziołowe środki uspokajające. Czy ma Pani pomoc i wsparcie dla Siebie i i Córki? Zasiłek ? Opieka społeczna? Psycholog? Pozdrawiam serdecznie i myślę, że objawy ustąpią.

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy