Drżenie mięśni a nerwica

Od jakiegoś czasu drżą mi mięśnie,od czasu do czas.Myślałam,że to SM,byłam u neurologa.Zbadał mnie i powiedział,że to nie to. Lekarz rodzinny stwierdził silną nerwice i wysłał mnie do psychiatry. Ja co chwila mam albo nowotwór albo SM. Wiem,że to może wymysły ale boję się.Znowu drżą i "bzyczą"mi mięśnie. Zaczęło się od brania dużej dawki magnezu. Lekarz mówi,że drżą ponieważ biorę go za dużo. Czy potrojona dawka magnezu niż zalecana mogła doprowadzić do powrotu tego drżenia mięśni?

Z tego co Pani pisze, doświadcza Pani dużo lęku przed potencjalnymi ciężkimi chorobami (nowotwór albo SM). Jeżeli często myśli Pani, że jest Pani chora na ciężką chorobę, a nie ma to jakichkolwiek dowodów, może to wskazywać na hipochondrię. Warto skonsultować się ze specjalistą - psychologiem lub psychiatrą. Magnez może nie rozwiązać tego problemu. Na pewno też sugerowałabym ostrożność w przyjmowaniu potrójnej dawki...

Dzień dobry, jeżeli pani objawy trwają od dłuższego czasu a ich przyczyną jest nerwica, najlepszą metodą leczenia poza farmakoterapią jest psychoterapia do podjęcia której zachęcam. Może pani rozpocząć od konsultacji psychologicznej w celu postawienia diagnozy. Pozdrawiam.