Drżenie mięśni na tle nerwowym i skurcze

Witam!Mam 22 lata.Od Kiedy pamietam dokuczalo mi drzenie miesni -tle nerwowym. Ale od okolo roku nagle zacynaja mi sztywniec cialo lub zaczynam sie trzasc. Od 4mcy biore depekine 300 na wachania nastrojow i tiki ale nie pomogla. Czesto w nocy lub przed zasnieciem budza mnie drzenie miesni lub skurcze/sztywnienie.Mialam robione eeg,podczas migania swiatla zaczelam cala drzec. Zaczelam sie bac, ze mam padaczke. Czy powinnam wybrac sie do neurologa czy liczyc na to,ze przyczyny sa na tle nerwowym?

Witam, warto odbyć konsultacje neurologiczną, gdyż ona pomoże wyeliminować inne przyczyny drżenia mięśni. Jeśli objawy są wyłącznie na tle nerwowym, to wskazana jest psychoterapia. Z tego co Pani pisze, objawy nie znikają lecz się nasilają. W terapii będzie mogła Pani przyjrzeć się co na poziomie emocjonalnym może wpływać na te objawy.
Pozdrawiam.

Witam,
myślę, że wizyta u neurologa jest konieczna. Jęsli wykluczy Pani przyczyny neurologiczne należy w dalszej kolejności udac się do dobrego psychoterapeuty i poszukać przyczyn na tle nerwowym.

Pozdrawiam Lidia Polsakiewicz-Grzesiczek

Foto stymulację w badaniu EEG stosuje się po to by u chorych na epilepsję wywołać napady drgawkowe. Przykro mi najprawdopodobniej jest pani chora na epilepsję. Lecz po diagnozę musi się pani udać do neurologa.
Proszę nie wpadać w panikę, samo stwierdzenie choroby nie spowoduje że pani zacznie chorować lub czuć się gorzej. Jedynie da pani szansę na poprawę zdrowia.
Wizyta u neurologa jest niezbędna, na pani miejscu równolegle udał bym się do gabinetu EEG BioFeedback.
W trakcie wizyty u neurologa proszę zapytć co sądzi o EEG BioFeedback-u, czy może pomóc w pani schorzeniu. Poprosił bym również o wskazanie do treningu EEG BioFeedback.
Wrazie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt wozniakpawel71@gmail.com

Pozdrawiam