Drżenie rąk i lęk po zaprzestaniu masturbacji

Witam. Mam problem tego typu, że odkąd zaprzestałem masturbacji, mam dość niepewne ręce i w stresowych sytuacjach strasznie mi się trzęsą. Nawet w niestresowych sytuacjach odczuwam lęk. Mój oddech jest nierównomierny, czuję napięcie w okolicy przepony, ciśnienie jest lekko podwyższone, nie pozwala mi to normalnie i swobodnie funkcjonować. Słabe leki uspokajające jak persen, melisa itd. nie pomagają, ja ciągle czuję lęk i trzęsą mi się ręce. Sytuację załagodzić potrafi tylko ostry wysiłek fizyczny i alkohol, jednak nie są to rozwiązania praktyczne. Bardzo proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Podejrzewam, że uzależnił się Pan od masturbacji. Jest to dość powszechny problem, choć niewiele się o nim mówi. Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenie lękowe, które daje o sobie znać m.in. poprzez doznania somatyczne, tj. problemy z oddychaniem.

Sugerowałabym, aby umówił się Pan na wizytę u terapeuty poznawczo-behawioralnego. Z opisu wynika, że potrzebuje Pan wypracować bardziej konstruktywne metody radzenia sobie ze stresem. Jest to jak najbardziej możliwe w drodze terapii.

Tabletki ziołowe raczej nie pomogą Panu w rozwiązaniu problemu. Proszę stosować je z rozwagą,  gdyż mogą doprowadzić do pogłębienia problemu.

Pozdrawiam.