Drżenie rąk i nóg a niedobór witamin u 18-latka

Witam. Ostatnio zauważyłam, że w normalnych sytuacjach (bez stresu) trzęsą (drżą) mi się ręce lub nogi.... Czym to jest spowodowane? Czy brakuje mi jakiś witamin?

Witam serdecznie,

Drżenie rąk czy nóg może być spowodowane wieloma czynnikami miedzy innymi tak jak Pani wspomina brakiem witamin. Zalecam udać sie do lekarza pierwszego kontaktu który powinien dać Pani skierowanie na dalsze badania. Należy zrobić z pewnością podstawową morfologię oraz inne wyniki wskazane przez specjalistę.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Prawdopodobnie magnezu, potasu i wapnia. Proszę zrobić badania z krwi i udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jest to prawdopodobnie niedobór wapnia, magnezu lub potasu jednak proszę nie suplementować ich na własną rękę tylko zrobić badaniach poziomu tych pierwiastków we krwi i z wynikami badań udać się do lekarza, który zadecyduje jaką terapię wybrać.

Zdecydowanie zalecam wizytę u specjalisty lekarza rodzinnego lub pediatry.
Proszę NIE wykonywać żadnych badań na własną rękę bo nie ma to żadnego sensu.
Przyczyn drżenia może być mnóstwo( od poważnych schorzeń neurologicznych poprzez ch.metaboliczne do zab.sfery emocji poprzez drżenie samoistne uwarunkowane dziedzicznie etc.)
Występowanie tego objawu NIE może opierać się na domniemaniach lecz solidnych podstawach lekarskich popartych badaniem pacjenta.

Pozdrawiam ciepło