Drżenie rąk u 11-latka a początek choroby Parkinsona

Nikt wczesniej w rodzinie nie miał drżenia, mój syn 11 lat- drżą mu ręce od małego.Neurolog dz.mowi ze magnez ma brac i przez to ze jest wrazliwy niby mu wciaz drżą.A ja -zdaniem lekarzy to drżenie samoistne weget.,lub początki parkins.-ale jak wynik jest dobry, to pewnie nie parkinson? Ale co z tą hipoplazją tętnicy- co może powodować ? To coś poważnego ? Może dlatego po wysiłku jestem czerwona jak indyk. Lekarz zapisał proranorol i nimesil. A wizyta z wynikiem MR za 2 tyg.

Wiec rzeczywiście drżenie kończyn u dziecka może być tzw.rodzinnym drżeniem samoistnym.Aby jednak nie przeoczyć innych bardzo .ważnych przyczyn niezbędna jest wizyta u specjalisty neurologa dziecięcego.
Wiele zespołów i chorób w neurologii dziecięcej zaczyna się od tych objawów
Proszę przeanalizować charakter drżenia )czas ich trwania,sytuacje w których się nasilają np.przy sięganiu po przedmiot.
Warto przeanalizować pismo dziecka ( zeszyty sprzed roku i aktualne) Zastanowic sie czy nie pojawiły sie problemy w nauce( orirntacyjna ocena intelektu,a jeśli takie by były warto zrobic badanie w poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Pomocnicze będą tez badania podstawowe z oceną funkcji wątroby.zawsze trzeba wykluczyc zespoły ( aczkolwiek rzadkie z kręgu pozapiramidowego)
Lek Propranolol stosowany jest w terapii drzeń.

Pozdrawiam cieplo