Duodenitis chronica gastritis

Witam:) z badania hist. patolog. wyszło mi, ze mam duodenitis chronica, gastritis +, superficialis +, activia+, pozatym stwierdzono ze mam refluks żółciowy, i mam pieczenie w przełyku poimo przyjmowania tabletek Panrazol, chciałabym sie dowiedziec czy to jest zapalenie żołądka ? i czym to leczyc i czy refluks doprowadził do tego zapalenia? dziekuję za oppowiedz Justyna

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na wszystkie pytanie można odpowiwedzieć - TAK. Jest to przewlekłe zapalenie żołądka i dwunastnicy spowodowane refluksem żółciowym. Wymagana jest konsultacja z gastrologiem.