Duomox a tabletki antykoncepcyjne

Witam, z powodu choroby zażyłam dzisiaj pierwszą tabletkę antybiotyku duomox. Jest to również pierwszy dzień tabletki placebo (stosuję antykoncepcję z vibin mini). Czy muszę się dodatkowo zabezpieczać w ciągu najbliższych 3 dni przed krwawieniem po odstawieniu? Partner nigdy nie kończy we mnie, czy jest taka potrzeba? Niezbyt dobrze czuję się po używaniu prezerwatyw, dlatego chciałabym się o to zapytać. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Duomox nie ma udowodnionych interakcji z antykoncepcją, którą Pani stosuje. Pozdrawiam.