Duszności a leczenie nerwicy

Witam mam jedno pytanie jestem przebadana od stub do glow i wszystko jest ok wyniki sa wporzadku niema do caego sie czepic choruje na niedoczynnosc tarczycy od 9 lat ona teraz jest w normie od niedawna dowiedzialam sie ze mam nerwice zaczelam ja leczyc biore aciprek codziennie ale martwia mnie dusznosci w gardle lekarzemowi ze to nerwicowe a ja nie wiem co mam otym myslec kiedy wezme doraznie afobam

Dzień dobry!

Nerwica może dawać wiele objawów, które kojarzą się z innymi chorobami - np. kołatanie serca, duszności, problemy żołądkowe, bóle itp. Drogą leczenia nerwicy jest opieka psychiatryczna, a także psychoterapia. Elementem psychoterapii jest zrozumienie, jakie mogą być objawy nerwicy, jak je rozpoznawać, z czego wynikają; a także nauka metod relaksacyjnych, ćwiczeń oddechowych, planowania radzenia sobie z momentami duszności, kiedy takie się pojawiają itp.

Pozdrawiam!