Duszności i opis RTG klatki piersiowej u 86-latki

Moja babcia ma duszności i jest bardzo słaba.Prywatnie zrobiła rtg.kl.p i w opisie jest napisane:w polu płuca prawego widoczne pogrubiałe przegrody międzyzrazikowe o etiologii zapalnej zastoinowej .Prawa kopuła przepony wyżej ustawiona.Poszerzony cień śródpiersia górnego naczyniowo.Sylwetka serca o konfiguracji miopatycznej.Aorta zmieniona miażdżycowo,wydłużona.Lewa kopuła przepony gładka. Lekarz rodzinny stwierdził zapalenie płuca i zlecił Duomox ,na podstawie tego opisu ,nawet nie badając

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie twierdzę iż diagnoza zapalenia płuc jest błędna, jednak w przypadku Babci myślę iż nie tylko to wpływa na ogólne osłabienie i duszność. Opis wnosi na temat niewydolności krążenia oraz cech miażdżycy głównych naczyń. Przez to serce nie jest w stanie pompować krew w ilościach pokrywających w 100% zapotrzebowanie organizmu. Sugerowałbym zgłosić się z Babcią do kardiologa.