Duszności i trudności z łapaniem głębokiego oddechu

Dzień dobry. Od pewnego czasu cierpię na duszności. W nocy nie mogę złapać oddechu, w ciagu dnia też mam z tym problem ale nie tak duży jak w nocy. Kardiolog powiedział, że nic się nie dzieje z sercem i zaczynam się bać czy to nie początki astmy. Wiem, że w nocy się najczęściej to objawia ale nie mam kaszlu. Co robić??

Małgorzata Panek

Jest Pan na coś uczulony? Dla astmy typowy jest kaszel połączony z dusznościa. Czy wydarzyło się ostatnio coś stresującego w Pana życiu? Może być to objaw stresu. Radziłabym udać się do lekarza rodzinnego. Jeśli wykluczy astmę, wskazana byłaby wizyta u psychologa.
Pozdrawiam