Duszności i ucisk w klatce piersiowej przy nerwicy

Witam. W święta dostałam duszności, poczułam ucisk w klatce piersiowej, miałam wrażenie, że płuca nie mogą rozszerzyć się przy pobieraniu powietrza. Byłam po alkoholu ( ilość była nie wielka) Jak pogotowie przyjechało stwierdzili, że to może być przez alkohol albo mam nerwicę. Taki atak miałam w wieku 12-13 lat. Co jakiś czas raz na pół roku mam mniejsze ataki, ale mniej uciążliwe i umiem nad nimi zapanować. Nie wiem co to jest, a lekarz rodzinny nie widzi powodów do obaw.

Rozpoznane nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Witam,
Jeśli lekarz nie stwierdził podłoża somatycznego, zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry. Opisane objawy wyglądają na napady paniki. Zaburzenie takie skutecznie można wyleczyć z a pomocą terapii poznawczo-behawioralnej.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska