Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duszności i ucisk w klatce piersiowej przy nerwicy

Witam. W święta dostałam duszności, poczułam ucisk w klatce piersiowej, miałam wrażenie, że płuca nie mogą rozszerzyć się przy pobieraniu powietrza. Byłam po alkoholu ( ilość była nie wielka) Jak pogotowie przyjechało stwierdzili, że to może być przez alkohol albo mam nerwicę. Taki atak miałam w wieku 12-13 lat. Co jakiś czas raz na pół roku mam mniejsze ataki, ale mniej uciążliwe i umiem nad nimi zapanować. Nie wiem co to jest, a lekarz rodzinny nie widzi powodów do obaw.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek oka

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć oko za pomocy trójkątnej chusty.

Rozpoznane nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

Witam,
Jeśli lekarz nie stwierdził podłoża somatycznego, zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry. Opisane objawy wyglądają na napady paniki. Zaburzenie takie skutecznie można wyleczyć z a pomocą terapii poznawczo-behawioralnej.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy