Duszności i uczucie ściskania w gardle

Witam, mam 23 lata. Od sierpnia mam jakieś dziwne objawy, tzn. duszności, ściskanie w gardle, uczucie ciężkości głowy, tzn. (jakby ktoś mnie złapał za głowę i wpychał w podłogę i przy tym czuję jakieś rozpieranie w nosie), punktowe bóle głowy, nogi mam jak z waty i mam tik trzymania się za kark, co bardzo mi pomaga. Miałem robione EKG - wynik 90ud/min, spirometria wyszła dobrze i RTG klatki piersiowej ok.

Czy to są objawy nerwicy? Te dolegliwości doprowadziły do tego, że stałem się hipochondrykiem, jak tylko coś mnie zaboli, od razu panikuję. Raz wylądowałem w szpitalu, gdzie podano mi relanium i było dobrze, ale po 3 dniach to wróciło i się trzyma do tej pory. Proszę o pomoc!

Witam Panie Piotrze!

Na podstawie przesłanej wiadomości trudno jest dokonać jakiejkolwiek diagnozy, niewątpliwie jednak potrzebna będzie tutaj konsultacja ze specjalistą. Objawy, jakie Pan opisał w istotny sposób wpływają na Pana życie powodując jego destabilizację i taki stan nie powinien się dłużej przeciągać. Tak jak wspomniałam diagnoza na podstawie przytoczonych informacji jest niezwykle trudna jednak na tej podstawie można założyć dwa kierunki dalszych działań. Po pierwsze uważam, że powinien Pan udać się na konsultację neurologiczną po to by potwierdzić bądź wykluczyć somatyczne (wynikające z choroby ciała) źródło problemu. Jeśli po takiej konsultacji nie pojawią się żadne wnioski odnośnie dalszego leczenia wówczas niezbędną wydaje się konsultacja z psychologiem bądź psychiatrą, bowiem podobne dolegliwości mogą mieć również swoje źródło w problemach natury psychicznej. Pozdrawiam!