Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duszności na tle nerwowym

Witam. Od kilku lat mam straszne dusznosci polegające na tym ze nie mogę nabrać powietrza. W maju wyladowalam w szpitalu bo zaczęłam się dusić i nogi zaczęły mi się uginac. Po badaniu krwi stwierdzono hiperwentylacje i skierowano z tym do lekarza rodzinnego. Mój lekarz stwierdził że to na tle nerwowym. W chwili obecnej dusznosci się nasiliły mam je praktycznie non stop a nerwów zero dostaje ich nawet gdy cały dzień się smieje itd i gdzie tu przez nerwy. Czy to może być coś innego?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak stosować inhalator?

Dzień dobry!

Zawsze warto wykonać wszystkiego podstawowe badania internistyczne. Jeśli jednak ich wyniki są prawidłowe i lekarze nie widzą somatycznych podstaw objawów - prawdopodobnie z medycznego punktu widzenia wszystko jest OK. Należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem psychoterapeutą i podjąć leczenia np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji psychologicznej - diagnoza zajmie ok. 5 spotkań, psycholog pomoże pani stwierdzić czy przyczyny duszności rzeczywiście są psychogenne czy przyczyna może być inna. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy