Duszności po alkoholu

Witam, w przeciągu ostatnich 2 tygodni 2 razy miałam sytuację że się dusilam, nie wiem czy to ma znaczenie ale bylam wtedy po alkoholu , nie moglam złapać oddechu i tak nie wiem jak to opisać ... Tak histerycznie próbowałam złapać oddech, trwalo to ok 10 minut. Nigdy wcześniej nie miałam takich sytuacji dopiero teraz . Co to może oznaczać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mogło to być dość subiektywne odczucie związane z alkoholem. Niemniej jednak w tej sytuacji sugerowałbym wizytę u lekarza oraz wykonanie podstawowych badań krwi oraz RTG klatki piersiowej i EKG.