Duszności po laparoskopowym usunięciu przepukliny rozworu przełykowego

witam, jestem po operacji laparaskopowo przepukliny przelyku , minely 2 tyg od operacji a ja mam dusznosci a jak zjem jakis produkt staly zamiast płynnego np ziemniak to czuje ból w klatce piersiowej i sie dusze, co mam na to poradzic? czy to jest normalne? zglosilam sie do szpitala a lekarz powiedzial ze te dolegliwosci sa dlatego ze nie umiem oddychac przez nos tylko polykam powietrze ustami. ja nic z tego nie rozumiem , nie umiem oddychac przez nos, co mam zrobic? czy te dolegliwosci mina?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane ze zwężeniem przełyku.