Duszności wdechowe a nerwica

Witam serdecznie mam pewien problem z dusznościami wdechowymi a mianowicie jest to napadowa forma duszności i nie silna pojawia się nistąd nizowąt. Robiłem sobie morfologie w której wykazało niedokriwtość niedobór witaminy B12 robiłem badanie tsh w normie robiłem spirometrię również w normie. Jestem osobą bardzo nerwową mam dużo stresu i reaguje impulsywnie czy takie dolegliwości mogą wskazywać na nerwicę pozdrawiam.

Dzień dobry,

Zawsze diagnozowanie objawów może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą. Stąd namawiam na osobistą wizytę u lekarza psychiatry lub psychoterapeuty, którzy również zaproponują Panu najlepszą metodę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia). Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP (w ramach NFZ).

Owszem, jeśli badania medyczne nie wskazują źródła problemu, to może to wskazywać na problem psychologiczny. Psycholodzy takie objawy nazywają psychosomatycznymi i mogą one mieć podłożę nerwicowe. Sugeruję kontakt z psychoterapeutą.

http://www.gabinetzmian.pl