Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duszności, zadyszka, suchy kaszel i ucisk w mostku - czym mogą być spowodowane te dolegliwości?

witam. Miesiąc temu profilaktycznie musiałam zrobić RTG klatki pierś. było bez zmian. Serce i trzon w granicach normy. Od 2 tyg odczuwam duszności, dostaję zadyszkę podczas ciągłości rozmowy, kaszel suchy, dodatkowo odczuwam gniecenie w mostku - ale tylko podczas schylania, spania na boku, skrętów prawo-lewo i "zbliżania łokci do siebie" oraz uczucie porównywalne do utknięcia kęsa jabłka między tchawicą a tarczycą, ból gardła (od 2 miesięcy i mocno czerwony kolor) oraz od (4 miesięcy nieustanne ściekanie wydzieliny po gardle - b. internsywnie). Robiłam USG tarczycy, bo martwiłam się, że to wina moich od lat nierosnących guzów - 4mm. oba. ale bez zmian. okresowe) prócz powiększonych po lew stronie węzłów chłonnych. . Na tę moment kaszel zmienił się w mokry. Byłam u internisty - przepisał mi macromax - nie działa, teraz przyjmuję Flixonase i Bioracef. Bez zmian. Byłam też wysłana do gastrologa, bo podejrzewali refluks, natomiast dr. jedynie mnie wyśmiał, bo nie objawiałam żadnych obj. refluksu i uznał, że gastroskopia nie jest mi potrzebna. Co mogę dalej zrobić? CPR mniej niż 2, płytkość oddechu coraz większa, a kaszel mocno utrudnia mi pracę. Antybiotyki nie pomagają. Co mogę zrobić dalej? Mama wspomina ciągle o wykonaniu spirometrii, bo przy każdym wysiłku i śmiechu dostaję mocny atak mokrego kaszlu (od lat) i twierdzi, że może to byś konsekwencja nieleczonej astmy. I tu moje pytania? Jakich badan domagać się od lekarza? Do jakiego lekarza specj. się skierować? O czym mogą świadczyć moje objawy? I najważniejsze - czy zmiany w płucach/ oskrzelach mogą nastąpić po 2-3 tyg?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na leukocyty

Ogólne badanie moczu, to jedno z podstawowych badań. Polega na ocenie próbki moczu pod kątem różnorodnych cech, m.in. leukocytów. Lekarz Łukasz Dubielecki pokaże jak wykonać badanie w domu.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Zalecałbym wizytę u pulmonologa. Wskaże on potrzebę, bądź nie, wykonywania spirometrii oraz dodatkowych badań obrazowych [Tk klatki piersiowej]. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy