Duszności, zawroty głowy i przyśpieszone tętno u 16-latki

,Moja córka 16 lat od jakiegoś czasu skarży się na duszności ,zawroty głowy ,mówi o szybszym i mocnym waleniu serca oraz ma podwyższony puls ,który wynosi nawet 112 w czasie spoczynku.Co mogą oznaczać takie objawy?

Milena Lubowicz

Proszę udać się z dzieckiem do pediatry gdyż w takiej sytuacji należałoby wykonać dziecku EKG i podstawowe badania z krwi oraz w zależności od wyników rozważyć konsultację kardiologiczną.
Pozdrawiam