Duża, czerwona plama na udzie i pośladku

Zauważyłam, że od kilku dni mam wielką czerwoną plamę na udzie i pośladku. Plama ta nie swędzi mnie, ale gdy podrapię się po niej boli. Skóra wygląda na suchą.
ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Opisywana zmiana może być wynikiem reakcji kontaktowej, bądź uczulenia. Doraźnie polecam zastosować kremy nawilżające lub emolienty. Gdyby zmiana nie ustępowała proszę zgłosić się do dermatologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, wyprysk alergiczny to najbardziej prawdopodobna diagnoza. Należy zastosować: krem hydrocortison na noc i elobaza na dzień przez 14 dni. Jeśli zmiany nie ustąpią należy zgłosić się do dermatologa. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy