Duża ilość pieprzyków po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie, niedawno odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i zauważyłam na swoim ciele dużą ilość pieprzyków, takich malutkich, jestem osobą z dużą ilością pieprzyków i mój organizm ma tendencję do ich likwidowania, robi sie biała plamka i pieprzyk znika, ale to stało sie niepokojące, wyskakują dosłownie wszędzie, czy to może byc przez to?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie sądzę iż ma to związek z odstawieniem antykoncepcji, jednak wskazana jest konsultacja z dermatologiem.