Duża ilość żółci w jeziorku

Witam.Odebrałam wynik gastroskopi.Przełyk i wpust bez zmian.W jeziorku duza ilość żółci.W inwersji żołądka prwidłówe.Blona śluzowa żołądka i część przedodżwiernikowa pasmowato zaczerwienione,pokryte złogami żółci.Odzwiernik drożny,ziejący,wokół wejscia do kanału widoczne białawe ogniska prwdopodobnie metaplazji jelitowej-do ew.weryfikacji hist-pat.Opuszka XII-cy i widoczna część pozaopuszkowa prawidłowe.Test ureazowy,ujemny.Wnioski,Gastritis biliaris.Reflux biliaris.Metaplasia intestinalis susp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozpoznanie to zapalenie błony śluzowej żołądka w etiologii żółciowej oraz refluks żółciowy. Dodatkowo podejrzenie metaplazji jelitowej.