Duża nerwowość, brak odporności na stres i mówienie do siebie

Wydaje mi się ze mam problem z natury psychiczny. Często przypominam sobie o jakiejś nieprztjemnej sytuacji z przeszłości. Mówię do siebie. Denerwuje się. W pracy podczas sytuacji stresujacej też mam podobne 'nawroty'. W czasie tych sytuacji jestem agresywny. Dwa lata temu uderzył o stół, wynikiem czego pękła mi kość srodrecia. Mam problemy ze skupieniem się na prostych czynnościach, jestem niecierpliwy.

Witam. Opisał Pan znacznie nasilone objawy nerwicowe. Proszę się zgłosić na konsultację do psychiatry lub psychoterapeuty. Leczeniem pierwszego wyboru (jeżeli potwierdzi się diagnoza nerwicy) powinna być psychoterapia, jednak na pewnym etapie leczenia może też być pomocne wsparcie farmakoterapii. Pozdrawiam

Witam,
Nie pisze Pan zbyt wiele o swoich doświadczeniach z przeszłości, które wracają w formie wspomnień dlatego trudno stwierdzić czego dokładnie dotyczy Pana problem. Jeżeli miał Pan w przeszłości jakieś zdarzenie o charakteraze traumatycznym (wypadek, zagrożenie życia) to powrót niechcianych wspomnień połączonych z lękiem, agresją, emocjonalnym wzbudzeniem, trudnościami z koncentracją mogą być objawami zespou stresu pourazowego (PTSD), który wymaga pomocy wykwalifikowanego psychoterapeuty specjalizującego się w terapii tego rodzaju zaburzeń. Jeśli problem jest innego rodzaju terapeuta pomoże go zdiagnozować i zaleci dopowiednią terapię.
Bez względu na to czy skorzysta Pan z pomocy spcjalisty czy nie z pewnością pomogą panu treningi relaksacyjne. Można je znaleźć za darmo w internecie np na stronie relaksacja.net.
Pozdrawiam
Marta Dziekanowska
(tel. 607 970 523)