Duża nerwowość, strach przed przyszłością

Od ok 2 lat, moze wiecej, stalam sie strasznie nerwowa, boje sie wielu rzeczy, jestem wredna, nie wierze w siebie, psuja sie przez to relacje z moim chlopakiem, nie radze sobie, czesto placze..to sie juz tak dlugo ciagnie i nie potrafie sobie pomoc. przez to jaka jestem zniszczy sie moj zwiazek, moja przyszlosc, boje sie..przez nerwy kloce sie, potem zaluje, placze. nie mam planow na studia, przez co placze, bo sie boje ze nie dam sobie rady.. pomocy, bo to mnie wykancza.(mam 18 lat, dziewczyna)
18 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponowałbym skorzystać z pomocy psychiatry lub psychoterapeuty. Proszę nie obawiać się psychiatry, a jego pomoc może okazać się dobra.

Witam. Myślę, że kłopoty o których pisze Pani mogą wynikac ze zmian jakie zachodzą w wyniku stawania się kobietą, wchodzenia w wiek dorosły i z tym związanych rozterek- tak ogólnie. I jak najbardziej można się tym zajmowac w psychoterapii.
Magdalena Brabec

Witam,
Nerwowość, zmiany nastroju, odczucie złości pokazują, że potrzebuje Pani szybkiego wsparcia specjalisty. Może Pani się udać do psychoterapeuty lub psychologa, który pozwoli się Pani przyjrzeć swojej sytuacji i podjąć określone kroki, by ją zmienić. Warto, żebyście wspólnie zastanowili się, czy nie potrzebowałaby Pani pomocy lekarza psychiatry. Czas trwania objawów sugeruje potrzebę wprowadzenia farmakoterapii. Jednak z tych kilku informacji, jakie Pani podaje trudno mi zdecydować o konieczności podjęcia współpracy z lekarzem.
Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,
w Twoim życiu zapanował chyba duży chaos-mieszanina różnych emocji...stąd pewnie ciężko Ci sobie z nimi poradzić. Czy 2 lata temu wydarzyło się coś co wywołało Twoje emocje?Czy łączysz to z jakimś wydarzeniem? Być może dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja u psychoterapeuty, by bliżej przyjrzeć się Twoim lękom, przeżywanemu napięciu i ambiwalencji emocjonalnej...co w rezultacie ma na celu wprowadzenie jasności i harmonii do Twojego życia.